Beşik Tavsiyesi


Anne adayları için tavsiyelere devam ediyorum...

Benden dokuz ay önce doğum yapan kardeşim için uzun uzun araştırmalar yapıp fiyat, kalite ve özellik orantısına göre seçtiğimiz modelin aynısını ben de aldım: Kraft Oyun Parkı 504 Modeli

Benim oğlumun beşiği fotoğrafta görüldüğü gibi BENETTON denilen, rengarek, kız ve erkek bebeğe uygun, cıvıl cıvıl bir beğik. Daha doğrusu bunlara PARK YATAK veya da OYUN PARKI deniliyor.


Kardeşime de BENETTON rengini istemiş, Ankara'daki tüm KRAFT yetkili satıcılarını ve internet sitelerini telefon ile arayıp sormuş ve hepsinden aynı cevabı almıştım: "Elimizde BENETTON rengi yok, bir sonraki partide Çin'den gelecek, 3-4 ayı bulur gelmesi..." Bebeğin doğumuna az kaldığı için ona YEŞİL rengi almıştık. Asker yeşili, haki yeşili gibi bir renk.

Benim kısmetimde bu rengi almak varmış ki ben hiç uğraşmadım. Bizim eve 100 metre uzaklıktaki dükkanda istediğim renk vardı!

Hemen bir ip ucu vereyim. Ben önce internetten en ucuz fiyatı buldum, not aldım sitenin adını, fiyatını, kargo detaylarını. Sonrada bizim mahalledeki dükkana gidip anlattım, "şu sitede şu kadar, siz de bu fiyata verin boşa kargoyla falan uğraşmayım" Adam da istediğim fiyata verdi! Bebek arabasını da aynı şekilde aldım. Hem piyasadaki en uygun fiyata, hem gözümle görerek, hem de internetten şipariş vermeyle kargo beklemeyle uğraşmadan şipşak!

Bebeğim şu an 9 aylık. Doğumundan itibaren aktif olarak kullanıyoruz.
Ürünü tavsiye etme nedenlerim:

1- Alt açma ünitesi ve yanlarındaki bez koyma vb. aparatları çok kullanışlı. Sürekli kullanıyorum.

2- Yatağın bez ve fileden olması çok güzel. Benim oğlum gece uyurken sağa sola atıyor kendini, böylece kafası acımamış oluyor.

3- Park yatağa dahil dönenceden çok memnun kaldık. Normalde bana kalsa dönence almazdım çünkü dönenceleri gereksiz bulurdum. Ama anladım ki bebekler onları izlemeyi çok seviyor! Acayip heyecanlanıyor, kollarını sallıyor hatta oradaki hayvanlarla konuşuyor. 2 aylıktan 7 aylığa kadar aktif şekilde kullandık dönenceyi. Şimdi de daha çok ışıklı kısmı dikkatini çekiyor.

4- İki katlı olması gayet iyi. Tam hatırlamıyorum ama yaklaşık 5 aya kadar ikinci katı kullandım, şimdi alt katı kullanıyorum.

5- Etrafı file olduğu için, içine oynamak için bıraktığınızda sizi ve etrafı gördüğü için canı sıkılmıyor.

6- Bebek büyüyünce şemsiye gibi katla kaldır, baston gibi oluyor, saklama kılıfı da var ayrıca, koy bazanın veya çekyatın altına. ( daha o aşamaya gelemedik ama :) )

7- Hafif, taşıması kolay, Temizlik yaparken kenara çekiver, altında tekerlekleri de var. Hatta bir arkadaşım hafta sonrarı kayınvalidesine 2 günlüğüne kalmaya giderken bile yanında götürüyordu :) O kadar kolay yani!


Amma reklam yaptım yaw! Bari komisyon verseler :). Daha da var bazı özellikleri ama ben kulanıp, memnun kaldıklarımı yazdım.

Mesela sallamak için farklı ayakları var ama ben hiç kullanmadım. Bir de bebeğin kendi içine girip çıksın diye fermuarlı kapısı var.

NOT: Bazı bebekler illa anneleriyle yatmak istiyor, hangi beşiği alsanız da sonuç değişmiyor. İki ardadaşımın da park yatağı var ama bebekleri anneleriyle yatıyor! Bunu da göz ardı etmeyin derim! Yani iş beşikte değil, anne ve bebek arasındaki ilişkide ve onların karakterinde... Her bebeğin ayrı özellikleri vardır. Birbiriyle kıyaslanmamalıdır!

4 comments:

pnr said...

çok faydalı bir yazı olmuş. malum bizde kardeşim için bakıyoruz bu aralar ve bu modelin kırmızı grisinde karar kıldık. Ancak bazı duyumlar aldık, 3-4 yaşa kadar kullanılıyor derken 1 yaşından sonra uygun olmadığı, kenardaki filelerden tutunmaya çalışan bebeklerin dengeyi sağlayamadıkları, çok gıcırtılı olduğu v.s. v.s. Bir çok bu ürünü kullanmış olan anne bizzat mağazada tanıştığımız olanlar da dahil bir heves alıp kısa sürede kenara kaldırdıklarını duyduk. Ahşap beşiklerin daha kullanışlı olduğu konusunda hemfikirlerdi. Bu da bayağı kafamızı karıştırdı. Ya nasip bakalım :D

nnn said...

PNR: hayırlısı olsun... Bebek hazırlığı heyecanlı ve önemli bir süreç. Her şeyi çok ince düşünüyor insan...

Bizim oğlan filelerden tutunarak dengeyi sağlıyor o konuda sıkıntı yok :). daha 9 aylık olduğu için ilerisi için birşey diyemiyeceğim. ama bir not daha:

1- arkadaşım ahşap beşik almıştı, sezeryanlıydı, bebeği indirip kaldıramadı beşik derin olduğu için, onlar da bir tane de park yatak aldılar. park yataklar iki katlı ya...

2- ahşap beşiği olan tanıdıkların hep beşiği saklayacak veya da verecek yer arıyorlar :))

100 tl ye bile oyun parkı var. tereddüt yaşıyorsanız ucuz birşey de alabilirsiniz aslında...

zeymera said...

evet evet benim için bakıyoruz :) hala karar veremedik, kraft'ın ürünleri kaliteli ama ucuz olanların malzemeleri naylon olduğu için o hışırtıdan hem anne hem bebek uyanıyormuş. alınca kaliteli alacaksın mecbur.. hala araştırıp soruşturma aşamasındayız, Rabbim hayırlısını nasip etsin :) teşekkürler nnn verdiğin faydalı bilgiler için:) ayrıca teşekkürler pnr, benden daha çok bakıp incelediğin için ;)

nnn said...

zeymera: Tatlı telaş bunlar :). Kardeşim ise pek emenun kalmadı. Beşik derin olduğu için içine yatırana kadar çocuk düşüyorum gibi bir hisse kapılıp uyanıyormuş. Benim oğlanda ise öyle bir sorun yok. İşte çocuktan çocuğa değişiyor. Ve bu da ancak yaşanarak anlaşılıyor!