Bebek Hazırlığı - Bebek Şekeri

Bebeğiniz dünyaya teşrif edince elbette sizi ve bebeğinizi ziyarete gelenler olacak. Onlara şeker, çikolata ikramını hoş bir şekilde sunmak artık çok yaygın. Ben de hamileliğimde bu işleri hallettim, doğum sonrası malum dışarı çıkmak ve bebekten başka şeylerle ilgilenmek çok zor! Ben ikram ettiğim çikolataları kendim yaptım. Artık hamileliğim çok ilerlediği için KIZILAY'a gidip daha güzel tüllerden alamadım. Mahalledeki kumaşçıdan klasik tül aldım, yeterli de oldu bence. Sonuçta yenilip çöpe atılıyor!
Şölen markasının MİLANGO adlı çikolatası gördüğünüz, üstüne de iki tane içi üzümlü draje çikolata koydum. Onlar az olunca bir de Şölen OCTAVİA çikolatalar ile hazırladım. Beyaz organze kurdale ve çiçek, emzik gibi aksesuarlarla bağladım, bu kadarcık!
Alttaki bebek şekerinin malzemesini arkadaşım için ben seçtim, o da yaptı. Onun içinde de çikolata vardı ama yedim tabii :) Onun malzemesini Kızılay’dan aldık. Onun tülü daha ince ve parlak. İncecil tül, emzik ve kağıt çiçekler…
Alttaki fotoğraftaki biberon da başka arkadaşımın bebek şekeriydi. İçi TAŞ parçaları şeklinde çikolata ile yarısına kadar doluydu. Afiyetle yedim, süperdi :) Mandallı çantayı da hamileyken aldım bir düzine, ama sonra ondan bir şey yapmadım, kaldı yani onlar… Üzerinde iki tane normal mandal şeklinde mandal takılı. Ankara’da SULUHAN’dan aldım. Bebek şekeri toptancıları genelde orada.
Bu da eşimin iş yerinde dağıtmak için aldığı çikolata. Bunun da baktım tadına, güzeldi :). Fotoğrafta küçük gibi çıkmış aslında baya büyüktü...
Bir de evde bebeğim için Kur'an okurken dağıtmak için yaptırdığım buzdolabı süsü var. Onu da bir ara eklerim inşallah. Bunlar olmasa da olur mu? Olur Elbette. Ama ekonomik şekilde böyle hoş şeyler hazırlamak çok da zor değil!

No comments: